M2 Tesis Alanı
0 +
Personel
0 0
Ülke İhracat
0 +
Yıl Deneyim
0 +1

Tabanex Ayakkabı ve Sortics markalarının birleşmesiyle doğan Merger Ayakkabı İç ve Dış Tic. Ltd. Şti., sektörde çeyrek yüzyılı aşkın deneyime sahip bir kuruluş olarak öne çıkıyor. 2017 yılında Tekirdağ, Çerkezköy’deki tesislerinde üretime başlayan firma, jel taban ve iç taban üretiminde uzmanlaşarak müşteri taleplerini en üst düzeyde karşılıyor ve ayak sağlığına odaklanarak küresel alanda lider konuma yükseliyor.

2007 yılında kurulan ve başlangıçta yan sanayiyle üretime başlayan firma, 2012’de Tabanex Ayakkabı markasını yaratmasıyla farklı taban üretim ve paketleme şirketlerine üretim yapmaya başladık. 2015 yılında Çinli rakipleriyle bir ortaklık kurarak hızla artan taleplere cevap verme yolunda önemli adımlar atıyor. 2017’de Tekirdağ’da yeni bir fabrika kurulmasıyla üretim kapasitesini arttırarak ve ihracat yaparak uluslararası alanda tanınırlığımızı arttırdık.

2019 yılında Türkiye’ye jel tabanlı iç tabanları getiren ilk firma unvanını elde eden Tabanex Ayakkabı, bu başarısını 2020’de Türkiye pazarında lider konuma gelerek taçlandırıyor. 2022’de kendi süngerini üreterek tedarik sorunlarına çözüm getiren firma, 2023’te Avrupa’da daha etkin bir dağıtım ağı oluşturmak için Almanya’da bir depo açıtık.

Başarıları, kalitesi ve insan sağlığına verdiği önemle öne çıkan Merger Ayakkabı, sektördeki güvenilir ve öncü marka konumunu sürdürüyor. Geleceğe güvenle adım atan firma, her geçen gün büyüyen ve yenilikçi bir yapıya sahip olarak sektördeki liderliğimizi koruyoruz.